C VİTAMİNİ HAKKINDA  MERAK ETTİKLERİNİZ …

 

Vücut açısından da cilt açısından da oldukça etkili olan bu vitamin cilt bakımında özellikle yaşlanma karşıtı bakımın olmazsa olmazı. Birçok formda geliştirilen ve kozmetikte ham madde olarak kullanılan C vitamini sizler için araştırdık.

 

Anti Aging Bakımda C Vitaminin Önemi

Hollywood starlarının güzellik sırlarından biri olan C vitamini, cilt bakımında çokça kullanılan ham maddelerden biridir. Cildi gençlik ve enerji kazandırmaya çalışan C vitamini içeren ürünler cilde derinlemesine bakım yaparlar.

Suda çözünen vitaminlerden biri olan C vitamini, 1912 yılında keşfedilmiştir. Kimyasal ortamda üretimi 1930’lu yıllara denk gelen C vitamini, günlük tükettiğimiz birçok besinde doğal olarak bulunmaktadır. Cildin genç görünümünü destekleyen bu Vitamin;

 

  • Cilt hasarlarını azaltmaya çalışır

C vitamini dış faktörlerin etkisiyle ciltte oluşan hasarları gidermeye yardımcı olur. Cildi daha canlı bir görünüme ulaştırmaya çalışır.

 

  • Kolajen üretimini destekler

C vitamini içeren ürünler, kolajen üretimin destekler. Cilde aydınlık, sıkılık kazandırmaya çalışır ve güzel bir görünüme ulaştırır. Özellikle yaşlanma karşıtı bakım yapıyorsanız C vitamini içeren ürünleri bakım rutininize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

 

  • Göz altı morluk görünümüne karşı bakım yapar

C vitamini içeren ürünler, göz altı morluk görünümüne karşı bakımda oldukça başarılıdır. Göz altı morluk görünümü sorununa sahipseniz cildinizin bakımını C vitamini içeren ürünlerle rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

  • Yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir

C vitamini içeren ürünler, yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir. Eğer cildinize anti aging bakım yapmak isterseniz, C vitamini içeren ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

  • Cilde esneklik kazandırmaya çalışır

Cildin zamanın etkisiyle esnekliği azalır. C vitamini içeren ürünler cildi ideal esneklik seviyesine ulaştırmaya çalışır ve cilt gerginliğini azaltmayı hedefler.

Cildinize yapacağınız C vitamini bakımı ile yukarıdaki faydalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca cildinizi içten desteklemek için de doğal C vitamini içeren gıdaları tüketebilirsiniz. C vitamini açısından zengin olan besinlere; maydanoz, yeşilbiber, turunçgiller, kuşburnu, kırmızıbiber, portakal, greyfurt, çilek, kivi, brokoli, brüksel lahanası, domates, kavun, patates, ıspanak örnek gösterilebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on tumblr
Tumblr
Share on whatsapp
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir